Дизайн-студия "UA.Star"

Дизайн-студия "UA.Star"

Авангард дизайнерских решений. Орнамент в интерьере. Идеи. Решения. Дизайн.

Чи варто наймати ріелтора при купівлі квартири в іпотеку

Купівля нової квартири — захід, поєднаний з ризиками, які завжди лягають на плечі покупця. Від підготовки, наявності базових знань юридичних питань, що стосуються угод з нерухомістю, і чіткої постановки цілей залежить, чи буде покупка успішною. Особливо питання актуальне при використанні позикових коштів. Тому іноді допомога посередника буває не зайвою.

Чому потрібно залучати до операції посередника?

Агент з нерухомості — це посередник, в обов’язки якого входить здійснення операцій з купівлею або спродажем, обміном або орендою квартири. Він не тільки відповідні варіанти, а й забезпечує юридичну безпеку. Професійний посередник, що дорожить своїм іміджем, обов’язково перевіряє житлоплощу на наявність обтяжень направляючи запит до Держреєстру нерухомості та інші державні організації.

Звертаючись за допомогою до ріелтора при купівлі нерухомого майна за кошти банку або за готівку у покупця з’являється впевненість в наступних речах:

 • На нерухоме майно не накладено обтяжень, а його господар точно встановлений завдяки чому ймовірність, що квартиру продає особа, у якої немає право власності, практично дорівнює нуля.
 • Місце, де знаходиться будівля, відповідає всім встановленим вимогам і призначене саме для житлової забудови.
 • Операція оформлюється в рамках діючого законодавства: зібрано повний пакет документації та довідки, а процедура реєстрації прав на нового власника проведена своєчасно.

Сьогодні придбання житлоплощі в іпотеку супроводжується різними ризиками, і фахівець допомагає звести їх до мінімуму. Якщо співпрацювати з досвідченим ріелтором який дорожить своєю репутацією, вся операція буде перевірена ретельно. Хоча при дотриманні простих правил можна купити квартиру в іпотеку без ріелтора.

Навіщо потрібен ріелтор?

Багато хто вважає, що ріелтори допомагають взяти іпотеку і це насправді так. Звернення до них актуально в декількох випадках:

 • Доходи потенційного позичальника невеликі або він не може документально підтвердити їх.
 • Раніше були допущені прострочення по виплаті кредиту, чому зіпсувалася кредитна історія і є шанс, що заявку на житлову позику не схвалять.
 • Громадянин не може самостійно займатися пошуком найбільш вигідних програм кредитування або квартир, не розбирається в тонкощах складання документів при оформленні іпотеки, або хоче повністю виключити ймовірність покупки житла з обтяженням, але не знає, як провести перевірку.

Як показує практика, найкраще звертатися в великі ріелторські агентства. Приватні ріелтори не надто дорожать своєю репутацією, а великі компанії часто мають величезний досвід роботи, широку базу і не хочуть псувати свій рейтинг.

Що входить в послуги ріелтора при купівлі квартири?

Загальний перелік того, що входить в обов’язки ріелтора при зверненні до нього клієнта, що хоче купити квартиру, виглядає так:

 • Консультування з питань ситуації, що склалася на ринку нерухомості: ознайомлення з середніми цінами на житло, пропозиціями та рейтингом забудовників. Фахівець може порекомендувати найбільш оптимальний район проживання в залежності від суми, якою володіє клієнт.
 • Пошук відповідних варіантів нерухомості. Визначившись з територією, на якій будуть розглядатися варіанти покупки нерухомості, ріелтор приступає до пошуку квартири.
 • Пошук відповідних іпотечних програм, взаємодія з банками, роз’яснення клієнту їх умов.
 • Ведення переговорів з покупцем. Спеціаліст може представляти інтереси покупця без його участі.
 • Оформлення всіх документів: договору купівлі-продажу, іпотечної угоди з банком, свідоцтва про право власності.

Ріелтори забезпечують повний юридичний супровід угоди від першого до останнього етапів: готують необхідні документи, перевіряють житло на наявність обтяжень, беруть участь в процедурі покупки нерухомості, а згодом роблять реєстрацію права власності в Держреєстрі.