Дизайн-студия "UA.Star"

Дизайн-студия "UA.Star"

Авангард дизайнерских решений. Орнамент в интерьере. Идеи. Решения. Дизайн.

Чим утеплити фасад?

chim-utepliti-fasadУтеплення будинків та квартир в Україні стало гострою потребою для населення країни. Непомірні ціни на всі види енергоносіїв, величезні комунальні тарифи стали не по кишені більшості населення, і збереження тепла в житло є єдиним способом економити на опаленні і зимувати в нормальних умовах.

Тепло йде з будівлі через стіни, дахи, вікна, двері, фундамент, підлоги і стелі. І все ж максимальна витік відбувається через зовнішні стіни будівлі і становить до 40% загальних тепловтрат. Отже, логічно починати утеплення будинків з утеплення їх фасадів. Однак надійного збереження тепла можна домогтися, тільки ліквідувавши всі можливі його витоку.

Недоліки внутрішнього утеплення стін

Сьогодні застосовується два види утеплення зовнішніх стін будівель: зовнішній і внутрішній. Зовнішній спосіб повністю схвалений фахівцями і не викликає питань. З приводу внутрішнього утеплення в професійному середовищі не вщухають запеклі суперечки, причому мова йде про доцільність його застосування в принципі. При ізоляції стіни від внутрішнього джерела тепла відбуваються теплофізичні процеси, що призводять до її намокання, промерзання і поразки грибком і цвіллю. Як результат, тепловтрати значно зростають, а стіна починає швидко руйнуватися.

Внутрішнє утеплення набагато дешевше зовнішнього, тому часто власники житла, прагнучи заощадити кошти, виконують роботи самостійно. Однак утеплення стіни зсередини являє собою складний технологічний процес, виконати всі вимоги якого можуть тільки кваліфіковані фахівці. Економія в даному випадку обертається серйозними проблемами, втратою вкладених коштів і додатковими витратами на їх усунення.

Внутрішнє утеплення стін пінопластом виправдано тільки в тих рідкісних випадках, коли утеплити їх зовні категорично неможливо. Наприклад, якщо будинок розташований в історичній частині міста, де архітектура будівель повинна зберігатися незмінною.

Утеплювачі для фасадів

Для зовнішнього утеплення фасадів виробники теплоизоляторов пропонують різні матеріали. Найбільш широке застосування в Україні отримали пінополістирол (пінопласт) і мінеральна вата на синтетичній або натуральній основі (базальтовий утеплювач). Ці матеріали подібні за їх основними характеристиками, проте пінопласт набагато дешевше, а значить і доступніше для населення. При мінімальній ціні він володіє відмінними теплоізоляційними властивостями. Однак суттєвими недоліками пінополістиролу є його низька пожежостійкість і дуже незначна паропроникність.

Переваги утеплення мінватою полягають в її екологічності, пожежної безпеки та більш високих звукоізоляційних якостях. Вона легко пропускає пар, що вкрай важливо для збереження стіни та утеплювача сухими. Проводиться мінвата на основі скловолокна або волокна з базальту.

Мінеральна вата випускається у вигляді рулонів і плит в залежності від її пружності і жорсткості. Рулонний мінвата використовується там, де на неї немає механічного навантаження, наприклад, при утепленні дахів. Для утеплення фасадів застосовується плитна різновид цього матеріалу. Вартість робіт із застосуванням мінеральної вати значно вище, ніж з використанням пінопласту.