Дизайн-студия "UA.Star"

Дизайн-студия "UA.Star"

Авангард дизайнерских решений. Орнамент в интерьере. Идеи. Решения. Дизайн.

Використання тепла землі і води в енергетиці

сонячні батареї, тепловий насос

Використання тепла землі і води в енергетиці

Запаси корисних копалин неухильно виснажуються, і все частіше вчені шукають альтернативні джерела енергії, які були б, до того ж, ще й екологічно чисті.

Все частіше використовуються сонячні батареї, але тепло можна отримати не тільки від сонця, але з усього, що нас оточує і має плюсову температуру: з грунту, повітря або води. Для цього використовують теплові насоси. Тепло, яке виробляється з їх допомогою, вже широко використовується для опалення та гарячого водопостачання будинків і промислових будівель.

З давніх часів люди використовували тепло землі для зігріву житла. Але для цього вони банально копали землянки, робили дерев’яний накат, засипаний землею, що дозволяло економити дрова і зберігати тепло в приміщенні. Теплові насоси теж використовують тепло навколишнього середовища, правда, працюючи за іншим принципом.

Встановивши тепловий насос, відпадає необхідність не тільки опалювального котла, але і кондиціонера. А що ще більш важливо, дозволяє не турбуватися про регулярне підвищення цін на паливо і електроенергію. Джерело тепла постійно буде у вас під ногами, оскільки температура грунту на глибині не піднімається вище 10 градусів тепла.

Конденсатор, компресор і випарник — ось складові частини цього агрегату. Тепловий насос діє за принципом холодильника, тільки навпаки. Нагрітий теплом навколишнього середовища теплоносій по трубах надходить в насос. У випарнику теплоносій передає тепло фреону (хладогеном), який випаровується. Компресор стискає пари, що призводить до значного підвищення температури. Потім хладоген в конденсаторі, охолоджуючись, передає тепло в систему гарячого водопостачання і опалення будинку, після чого повертається у випарник. І так по безперервному циклі. По суті, немає необхідності в постійній додаткової заправці паливом, як в двигуні внутрішнього згоряння.

Незважаючи на те, що для роботи компресора теплового насоса необхідна електроенергія, її витрата в 3-4 рази менше, ніж при використанні електричного котла.

Теплоносієм можуть бути різні речовини. Але якщо поруч є річка або озеро, це відразу знімає проблему. У такому випадку вода по трубах через тепловий насос охолоджується і повертається в озеро чи річку, не забруднюючи навколишнє середовище. При відсутності водойми, джерелом тепла може бути грунт — невелику ділянку землі, в якому прокладають труби з водою, в яку доданий антифриз, що запобігає її замерзання. При горизонтальному укладанні труб для будинку площею до 200 кв.м. досить ділянки площею приблизно 320 кв.м. Але, якщо розміри ділянки не дозволяють зайняти стільки місця під монтаж системи, проводиться монтаж труб в вертикальну свердловину.

У разі установки теплового насоса в будинку, використовується тепло повітря, що робить систему більш ефективною. Влітку тепловий насос можна використовувати замість кондиціонера для охолодження кімнат. Крім того, ефективність роботи теплового насоса залежить від хорошого утутеплення стін будівлі, установки пластикових вікон, щоб марно не опалювати вулицю. Але в тому випадку, якщо будинок знаходиться в холодних широтах, на час особливо сильних морозів, бажано мати додаткове електричне опалення, або використовувати систему в поєднанні з сонячними колекторами.

Незважаючи на те, що це обладнання дорожче, ніж звичайні газові або електричні котли, воно швидко окупається завдяки економії на оплаті за газ і електроенергію, але що більш важливо — цей метод є не тільки екологічно чистим, але і дозволяє звільнитися від залежності перед постачальниками газу .

Джерело: сайт Компанії «Еко систем» (http://www.ekosystem.lviv.ua)