Дизайн-студия "UA.Star"

Дизайн-студия "UA.Star"

Авангард дизайнерских решений. Орнамент в интерьере. Идеи. Решения. Дизайн.

Як комбінувати шпалери

Комбінування шпалер різних кольорів та малюнків в інтер’єрі одної кімнати сучасна модна тенденція. Але будьте обережні — невдале поєднання, свідчить, скоріше, про несмак господарів оселі, ніж про креативність.

Експерименти з дизайном в оселях вже давно нікого не дивують. Люди хочуть відрізнятися не лише за власним зовнішнім виглядом, але і за стилями помешкань в яких проживають.

Ярким та цікавим рішенням є поєднання в одному приміщення декількох різних видів шпалер. Це модно, сучасно та стильно. Але зверніть прискіпливу увагу на правильний підбір таких комбінацій як по кольоровій гаммі, так і по фактурі шпалер. Недосвідчені ремонтники досить часто у цьому помиляються, перетворюючи оригінальну дизайнерську ідею на несмак.

Вдалий вибір гарантовано!

Безпрограшним вибором шпалер для вітальні буде використання, так званих, шпалер-компаньонів.

Такі шпалери можна знайти в багатьох колекціях майже всіх виробників. Переважно це шпалери в однакових кольорових гамах, які відрізняються насиченістю відтінків та малюнками. Виглядають такі шпалери дуже стильно. Найчастіше вони використовуються для акцентування наголосу на якийсь одній зі стін, наприклад, якщо біля неї розташовані медійні пристрої, камін, або акваріум. «Головна» стіна проклеюється шпалерами одного виду, решта – «компаньйонами» що мають інший малюнок та відтінок.

Всі кольори веселки

Сміливим експериментаторам, радимо придивитись до методу комбінування шпалер різних за кольором. Підібрати вдалі комбінації шпалер у цьому випадку буде дещо складніше, але можна отримати дуже несподівані та оригінальні ефекти.

Зазвичай, методом різних кольорів приміщення розділяється на дві, або, і більше, функціональних зон. Наприклад, наклеївши різнокольорові шпалери в коридор (звичайно, якщо він довгий та великий), можна добитись ефекту додаткового передпокою перед проходом до основних приміщень оселі.

Гармонічно виглядають різнокольорові шпалери на кухні. У такий спосіб часто візуально відокремлюють зону приготування їжі від столової частини.

Варто запам’ятати перевірені комбінації кольорів:

 • рожевий — бузковий
 • фіолетовий – білий
 • чорний – сірий
 • синій – голубий
 • жовтий – пісочний – золотий
 • зелений – бірюзовий
 • коричневий – бежевий – золотий
 • червоний – рудий

При обиранні цього способу декорування радимо обирати шпалери однакової або подібної структури, бажано від одного виробника.

Радикальне поєднання

Цей спосіб декорації підійде досвідченим ремонтникам, людям з художніми здібностями та професійним інтер’єрним дизайнерам.

Сміливо та радикально клеїмо шпалери на дві стіни в кімнаті, а ще дві віддаємо під побілку. Ефект забезпечено! Але, увага: дуже ретельно підбирайте відповідність тонів фарби для побілки та шпалер, вони можуть відрізнятись за насиченістю кольорів, але обов’язково мають бути спільної кольорової гами. Не менш уважніше слід віднестися і до фактури. У випадку такого радикального поєднання стіни під побілку частіше всього залишають без фактури.

Такий спосіб часто використовується в спальнях та дитячих кімнатах. Він створює чіткі зони:

 • ігрова – навчальна – відпочинкова
 • гардеробна – відпочинкова
 • загальнодоступна – приватна

Цікавого ефекту можна досягнути поєднавши шпалери із побілкою лише на частині стіни, або навіть на частині стелі в кімнаті.

Найголовніша порада: будьте креативними у ваших інтер’єрних пошуках! Вдалих вам ремонтів!